وب سایت تخصصی و کامل کولر گازی ایران
فهرست اصلی
~ تی جی ام : کولرهای گازی اسپلیت و پنجره ای و پرتابل،مینی چیلر و فن کوئل، پکیج آبگرم و پرده هوا

کولر گازی

آموزش و راهنمایی نصب و خدمات کولرگازی برای نصاب و مصرف کننده

 

در این صفحه سایت کولرگازی به بیان مطالبی در مورد نصب و خدمات کولرهای گازی می پردازیم و شما را با حقوق خود آشنا می کنیم...

اقدامات مشتری :

ابتدا قبل از خرید دستگاه با یک مشاور مشورت کنید و یا در همین سایت به مطالعه مطالب و قیمت ها بپردازید.

حال کولرگازی خود را خریداری نمودید و به محل نصب در منزل یا محل کار خود انتقال داده اید و می خواهید نصب کنید.

ابتدا فضاهای پیشنهادی خود و اطرافیان را بررسی کرده و آنچه که به ذهنتان می رسد را یادداشت نمایید و سپس با شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش مارکی که دستگاه آن را خریداری کرده اید تماس بگیرید.

اطلاعات فضای خود را تلفنی در اختیار واحد نصب بزارید و از آنها راهنمایی قبل از نصب بخواهید.

واحد خدمات شرکت پس از دریافت اطلاعات ملک شما، نکاتی را به شما خواهد گفت و آن نکات این است :

نام و مشخصات کامل مشتری، تعداد و ظرفیت و مدل دستگاه، ساعت مراجعه نصاب، شماره سریال کارت گارانتی، و آیا برقکاری انجام شده است؟

مشاور خدمات قبل از اعزام نصاب راهنمایی های لازم در مورد نوع کابل برق و آمپر فیوز به شما خواهد داد و به شما نصب محافظ برق برای جلوگیری از نوسانات برق را توصیه خواهد کرد و تا زمانی که برقکاری توسط شما انجام نشود نصاب کولر مراجعه نخواهد کرد.

اگر نیاز به برقکار داشتید از موسسه های خدمات فنی محل خود کمک بگیرید و یا با ما تماس بگیرید.

پس از انجام برقکاری و مراجعه نصاب، محل مورد نظر را به ایشان نشان داده و موارد مربوط به تاسیسات ساختمان را توضیح دهید چرا که فقط شما از آن ساختمان آگاهی دارید و سپس نظر نصاب را پرسیده و مشورت نمایید و با حفظ آرامش خود به نصاب انرژی لازم برای اجرای یک کار پر بازده و تمیز را منتقل کنید.

هرگز از نصاب کاری خارج از استاندارد شرکت نخواهید و رعایت اصول فنی را طلب کنید

اقدامات نصاب :

یک نصاب خوب وقتی برگه نصب را از واحد خدمات شرکت دریافت می کند ابتدا با مشتری تماس گرفته و مشخصات ایشان را با فاکتور نصب مطابقت داده و زمانی را برای انجام کار با مشتری هماهنگ می کند.

هرگز در زمان مراجعه به منزل مشتری ای که به ایشان قول داده اید و هماهنگی کرده اید به کار دیگری نروید و بد قولی نکنید چرا که بدقولی برابر است با بی اعتمادی

حال محل نصب یونیت خارجی (کندانسور) را بررسی کرده و سپس محل نصب پانل داخلی را بازدید کرده و پس از مشورت با مشتری و رعایت خواسته های معقول و فنی ایشان اقدام به نصب نمایید.

پانل داخلی اگر از نوع دیواری باشد برای آپارتمانهایی که ارتفاع کف تا زیر سقف آنها 270 سانتی متر باشد می بایست زیر پانل در ارتفاع 220 تا 230 سانتی متری نصب شود ولی در موارد خاص نصاب با اطلاعات فنی خود تصمیم بگیرد و اقدام به تغییر در ارتفاع تعیین شده کند.

پانل دیواری در جایی بهتر است نصب شود که مسیر تخلیه آب شلنگ درین دستگاه دارای شیب مناسب برای تخلیه آب باشد از جمله نزدیک به سرویس حمام و توآلت، آشپزخانه و یا بالکن و پنجره ها

پانل بهتر است در قیمت میانی دیواری (آکس دیوار) نصب شده تا توزیع هوا و انتقال سرما به طور یکسان در فضا انجام شود.

محل نصب کندانسور یا یونیت خارجی می بایست در فضاهایی مانند بالکن، پشت بام، حیاط نصب شود که امکان سرویس و تعمیرات در آینده بی مشکل باشد. و اگر این امکان نبود بروی دیوار زیر پنجره ها امکان نصب هست ولی همیشه دقت کنید جوری کندانسور را نصب کنید که مشکلی در خدمات دهی بعدی نداشته باشید. و همین طور خطرات ناشی از قرارگیری کندانسور که سنگین هم هست در ارتفاع وجود دارد لذا نکات ایمنی و فنی باهم رعایت شود.

سپس لوله کشی مسی بین دو یونیت داخلی و خارجی را طوری انجام دهید که ترجیحا" در آینده قابل تعویض و یا جابجایی باشد و علاوه بر رعایت نکات فنی مانند ارتفاع مجاز لوله کشی و خم ها، حداکثر طول لوله کشی و ... از زیبایی ظاهری هم برخوردار باشد. همچنین با پیشنهاد شما به مشتری در قسمت هایی می توان لوله ها در داکت پلاستیکی سفید رنگ قرار داد.

جدول لوله کشی ها و سایز لوله و کابل ها در دفترچه هر دستگاه که در کارتن پانل است موجود بوده و حتی سازنده کولر میزان شارژ گاز اضافه را با توجه به طول لول کشی مشخص کرده است.

قبل از نصب حتما" بروشور نصب دستگاه را مطالعه نموده و سعی نکنید هر چیزی را تجربی انجام دهید چرا که عمده نصاب ها به دلیل عدم مطالعه بروشور هر دستگاه و نداشتن اطلاعات کافی کار را به نحو احسن انجام نمی دهند.

مثلا" نصاب ممکن است نداند گاز دستگاه 22 یا 410 است و اقدام به شارژ گاز نماید!!!

البته شیر سوزنی دستگاه با گاز 22 با دستگاه با گاز 410 فرق دارد.

با کنار گذاشتن غرور کاذب و مطالعه بروشور دستگاه و همین طور پلاک روی بدنه دستگاه اقدامات بهتری انجام دهید.

حال پانل داخلی و یونیت خارجی نصب شده و لوله کشی ها انجام و اتصالات بسته شده است به سراغ کابل فرمان یا کابل ارتباطی بین دو یونیت رفته و به ترتیب رنگ یا شماره به دستگاه وصل می کنیم.

توجه داشته باشید در طول مسیر از کابل های دو تکه استفاده نکنید حتی اگر مشتری خواست و همیشه کابل یک تکه و بدون نقص را به دستگاه وصل نمایید.

مرحله بعد وصل کابل برق اصلی و فیوز به دستگاه است و سپس با پمپ وکیوم هوای داخل لوله های مسی را خارج کرده و گاز را اندکی باز کرده و تست نشتی گاز را انجام داده که معمولا" نصاب ها با یک تکه ابر و کف صابون که روی لوله و اتصالات ریخته متوجه شده نشتی وجود دارد یا نه و در پایان گاز را کامل باز کرده و دستگاه را روی دمای 18 درجه و حالت سرمایش روشن کرده و با گیج فشار گاز را بررسی کرده و به طور مثال برای اسپلیت با گاز 22، فشار را روی 60 تا 65 پی اس آی تنظیم نمایید.

سرمایش دستگاه و عملکرد آن را کامل بررسی کرده و مطمئن شوید دستگاه کاملا" سالم است تا آماده تحویل به مشتری شود.

محیط کار خود را شلوغ نکنید و ابزارها را پخش و پلا نکنید. حال ضمن جمع آوری ابزارهای خود بزارید دستگاه کار کند تا اگر مشکلی است تا شما آنجا هستید بروز کند.

بعد از اینکه مطمئن شدید دستگاه به خوبی کار می کند آن را تحویل مشتری داده و به ایشان طرز کار با کنترل و آموزش سرویس فیلتر ها را داده و نکات فنی و زمان سرویس دوره ای را به اطلاع شان برسانید.

و در آخر فاکتور نصب و خدمات را به دقت پر نموده و مواردی که نیاز به گرفتن هزینه داشته را وارد و درج تاریخ و امضا کرده و تحویل مشتری دهید و از ایشان بخواهید هر زمان دستگاه مشکل داشت به شرکت تماس بگیرد و نه شما!!!

دشوارترین قدم ، همان قدم اول است

 

 

کولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازیکولر گازی

 

کلیه حقوق این مجموعه نزد مرجع کامل کولرگازی ایران محفوظ می باشد.
Copyright © 2015 www.KoolerGazi.com All rights reserved.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: مرجع تاسیسات و تهویه مطبوع ایران