وب سایت تخصصی و کامل کولرگازی ایران                                             ALEXA FACEBOOK Google Plus RSS YOU TUBE TWITTER کولر گازی
فهرست اصلی
~ تی جی ام : کولرهای گازی اسپلیت و پنجره ای و پرتابل،مینی چیلر و فن کوئل، پکیج آبگرم و پرده هوا

سیستم‌های تهویه مطبوع اینورتر تروپیکال ال جی

فناوری اینورتر

اینورتر مبدل ولتاژی (برق AC به برق DC) است که با تغییر دور کمپرسور باعث تغییر چرخه تبرید و صرفه جویی در مصرف انرژی برق می‌شود.

تا قبل از ورود تکنولوژی اینورتر  به عرصه تهویه مطبوع، کمپرسورها از نوع ON/OFF بودند. در این کمپرسورها، فرآیند تبرید از طریق خاموش و روشن شدن به وسیله ترموستات تامین می‌شد. اشکال کار نیز به میزان بالای مصرف انرژی برای راه‌اندازی کمپرسور و شوک حاصل از راه‌اندازی مجدد موتور بر می‌گشت که منجر به صدمات جدی به قطعات الکتریکی و مکانیکی دستگاه می‌شد.

امروزه با تکنولوژی اینورتر ضمن حذف جریان راه اندازی، امکان تنظیم یکنواخت دما و صرفه‌جویی انرژی تا میزان ٦٠ درصد فراهم شده است.

فناوری اینورتر ال‌جی با استفاده از سیکلو کانورترها ١٢ دور مختلف (پله کاری) برای سرعت چرخش کمپرسور ایجاد کرده است. این عمل از طریق یکسو سازی و تبدیل برق شهر به DC، دوباره نوسان‌سازی آن و تولید جریان برقی با دامنه ولتاژ و فرکانس مورد نظر برای دورهای مختلف کمپرسور ممکن شده است.

همچنین در ورودی PFC (اصلاح ضریب قدرت) برد، جهت تغذیه کمپرسور، نیاز به ولتاژی صاف و یکنواخت بوده است. برای دست یافتن به آن و حذف هر گونه نویز ورودی، اینورترهای ال‌جی مجهز به فیلترهای متعدد RLC و یک راکتور پیشرفته شده‌اند.

کمپرسور تروپیکال

شرکت‌ ال‌جی با توسعه دانش فنی سیستم‌های تهویه مطبوع خود و با بهره‌گیری از کنترل کننده دما و فشار سیکل، به تولید کمپرسورهای تروپیکال، مناسب مناطق حاره، دست یافته است.

سیستم‌های تهویه مطبوع تروپیکال ال جی با بهره گیری از کمپرسورهای مناسب مناطق حاره و طراحی کنترل کنندی منحصر به فرد دما و فشار سیکل ، اولین کولرهای گازی اینورتری هستند که پابه عرصه ی مناطق گرمسیر ایران می‌گذارند. طراحی واحد بیرونی سیستم اینورتر تروپیکال ال‌جی به گونه‌ای است که در دمای بسیار شدید ٦٠ درجه همچنان راندمان مناسب خود را حفظ می‌کند.

موتور فن‌ها و کمپرسور سیستم‌های تهویه مطبوع اینورتر ال جی از نوع BLDC

چند ویژگی ممتاز

در سیستم‌های تهویه مطبوع اینورتر تروپیکال، قطعه کنترلی به نام EEV جهت کنترل میزان مبرد خروجی به سمت اپراتور پیش بینی شده که باعث بهبود شرایط کار کرد دستگاه در دماهای مختلف می‌گردد.

نکته دیگر مربوط به طراحی منحصر به فرد پره‌های فن داخلی است. این پره‌ها با طراحی  ویژه‌شان باعث پرتاب باد بیشتر و کاهش نویز ناشی از جابه جایی هوا می‌شوند. همچنین دستگاه‌های جدید ال‌جی با بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های LG SIMS و نرم‌افزار LG MV

کولرهای اینورتر تروپیکال ال‌جی با استفاده از فیلترهای PLASMASTER IONIZER، فیلترهای سه گانه و... هوایی پاکیزه و سلامت را در کنار دمایی مطبوع ارائه می‌دهند. این سیستم‌های تهویه مطبوع پیشرفته، نمایشگری جهت نشان دادن میزان مصرف انرژی برق و مدیریت مصرف انرژی دارند و روکش کرومیکی‌ای روی لایه‌های کندانسور آنها کشیده شده که مانع پوسیدگی و کثیفی یونیت بیرونی شده، و در نهایت منجر به افزایش طول عمر دستگاه می‌گردد.

 

دستگاه تهویه مطبوع متناسب با شرایط آب و هوایی ایران

اینورتر گرمسیری LG سازگار با دمای بالای 60 درجه سانتی‌گراد

(60 درصد صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی)

شرایط  آب و هوایی بسیار گرم می‌تواند موجب ناراحتی، کلافگی و بی‌قراری آدمی شود. اگر دقیق‌تر نگاه کنیم، حتی می‌تواند بر سلامتی‌ ما تاثیر نامطلوبی بگذارد.  بدن انسان بگونه‌ای شکل گرفته که برای حفظ سیستم گردش خون و ارگان‌های حیاتی، دمای داخلی خود را تنظیم می‌کند. با این‌حال، در دمای بسیار زیاد این قابلیت دچار اختلال شده و بدن گرفتار کم آبی، خستگی مفرط، گرما زدگی و یا حتی بیماری‌های تنفسی می‌شود.

بنابراین، در مناطق گرمسیر و با دمای بالای ٤٠ درجه سانتی‌گراد دستگاه‌های تهویه مطبوع نقش تاثیرگذاری در تامین راحتی و حفظ سلامتی ایفا می‌کنند. اما، مشکلاتی نیز در این بین وجود دارد. در شرایط آب و هوایی بسیار گرم، دستگاه‌های الکترونیک نظیر یخچال فریزر، کامپیوتر و حتی ماشین آلات مختلف و از جمله رادیاتور ماشین تحت فشار قرار گرفته و دچار خرابی زودرس می‌شوند. به تبع، سیستم‌های تهویه مطبوع نیز با معضل استهلاک شدید و از کارافتادگی زودرس روبرو هستند. با این تفاسیر، آیا استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه است؟

این عوامل دست به دست هم می‌دهد تا‌ قسمت بیرونی و محرک ماشین آلات به هنگام کار شدید، به سبب افزایش دمای قطعات و نفوذ ذرات معلق در هوا آسیب دیده، ازکار بایستد یا صدمه غیرقابل جبرانی بیابد. عوارض ذکر شده دامنگیر بسیاری از دستگاه‌های تهویه مطبوع ارائه شده در بازار ایران نیز هست. در حقیقت، این دستگاه‌ها قادر نیستند در ماه‌های گرم سال به صورت مستمر فرآیند تهویه و خنک سازی را انجام دهند.

در جنوب ایران که دمای هوا اغلب تا 50 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد، عدم اطمینان نسبت به عملکرد درست سیستم‌های تهویه مطبوع موجب دل‌نگرانی شهروندان و نارضایتی آن‌ها شده است. بنابراین، شرکت تهویه مطبوع گلدیران لزوم توجه به دو فاکتور زیر را در محصولات عرضه شده در این مناطق احساس کرد::

• قابلیت ضد خوردگی در برابر طوفان‌های شن و گرد و غبار محلی

به این ترتیب، جدیدترین دستگاه‌های تهویه مطبوع ال‌جی برای عرضه به بازار ایران انتخاب شدند- دستگاه‌هایی که مجهز به «کمپرسور گرمسیری» بوده و مقاوم به شرایط آب و هوایی بسیار شدید هستند. این دستگاه‌ها بگونه‌ای طراحی شده‌اند که علیرغم وجود گرمای سوزان محیط بیرون، دارای عملکرد عادی می‌باشند. به واقع، فن‌آوری جدید کمپرسور گرمسیری ال‌جی، امکان آن را فراهم می‌سازد تا با وجود دمای بالای 60 درجه سانتی‌گراد، هوایی خنک و تازه در فضای خانه و داخل ساختمان جریان یابد. از مزایای دیگر دستگاه، وجود مبدل حرارتی، با ویژگی‌های Gold Fin™ ال جی است که در برابر خوردگی و سایش حاصل از شرایط آب و هوایی خارجی بسیار مقاوم می باشد. سیستم Gold Fin™ عبارت از پوشش ضد خوردگی مقاوم روی سطح مبدل حرارتی دستگاه‌ است. سیستم‌های تهویه مطبوع ال‌جی علاوه بر فناوری‌های پیشرفته و قیمت مناسب، به دلیل استفاده از آلیاژهای با دوام، از طول عمر بسیار بالایی حتی در سخت‌ترین شرایط برخوردارند.

یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته این دستگاه‌ها، توان استثنایی خنک‌کنندگی آن‌هاست. سیستم‌های تهویه مطبوع جدید ال‌جی با بهره بردن از تکنولوژی فن مورب ضمن خنک‌کنندگی سریع و قدرتمند، قادر به پرتاب هوا تا مسافت بالای ١٥ متر هستند..

صاحب‌خانه‌ها گواهی می‌دهند، استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع در طی روز به معنای دریافت قبض‌های ناخوشایند برق در پایان ماه است. دریافت قبض‌های برق با هزینه‌های هنگفت در ایران، با توجه به گرمای شدید مناطق جنوبی، امری عادیست. گرمای هوا به معنای فعالیت شدیدتر سیستم تهویه مطبوع و در نتیجه مصرف بالای انرژی است؛ اما راهکار جدید ال‌جی به این دل‌نگرانی مشتریان پایان می‌دهد.

سیستم‌های تهویه مطبوع جدید و منحصر به فردد  تایتان تروپیکال اینورتر

در تایتان تروپیکال اینورتر ال‌جی، از کمپرسور BLDC دارای آهنربای نئودیمیم استفاده می‌شود که این تکنولوژی سبب بهبود چشم‌گیر راندمان کمپرسور BLDC نسبت به نمونه AC مرسوم شده و به میزان بالایی مصرف انرژی را کاهش می‌دهد.

به علاوه،‌ موتور فن تایتان تروپیکال جدید ال‌جی بگونه‌ای تنظیم شده‌ است که عملکرد خنک‌سازی هوا هرچه بی‌صداتر انجام گیرد. توسعه فناوری اینورتر ال‌جی به عملکرد اثربخش‌تر و کاهش صدای دستگاه تا 19 DB انجامیده است.

یکی از ویژگی‌های محبوب تایتان تروپیکال اینورتر ال‌جی نمایشگر انرژی دستگاه است که میزان برق مصرفی را نشان داده و خانواده‌ها به کمک آن می‌توانند هزینه انرژی را به نحو مطلوب مدیریت کنند.

 

هوای پاک؛ راحتی و سلامت بیشتر!

دستگاه‌های تهویه مطبوع دوستدار سلامتی:

فناوری Plasmaster و فیلتر محافظ چند منظوره  3M

تصور ما از خانه راحتی، آرامش و فارغ شدن از تمام خستگی‌های کار بیرون است. در خانه،‌ همه چیز باید خوب باشد تا روح و جسم ما خود را بازیابند و از بودن با خانواده به لذت و شادکامی برسیم. اما، واقعیت تا حدودی فرق می‌کند. فضای درون خانه گرفته و آکنده از بوهای ناخوشایند ماندگی، پخت و پز... و سنگینی ناشی از فعالیت انسانی است. ذرات گرد و غبار، موی حیوانات خانگی و دیگر آلاینده‌ها حضور دارند و به جای آرامش باعث آزار چشم‌ها، گرفتگی بینی، تحریک شدگی گلو و انواع و اقسام سردردها می‌شوند. به نظر می‌رسد، چیزی باید تغییر کند!

واقعیت این است که امروزه بخش عمده‌ای از جمعیت جهان، غالب ساعات روز را در محیط‌های سربسته سپری می‌کنند. متاسفانه کیفیت هوای داخل ساختمان‌ها از جمله خانه‌ها، ادارات و مدارس به طرز حیرت‌ آوری بد و نامساعد بوده و میزان آلودگی هوای داخل ساختمان حتی بدتر از فضای پر آلاینده شهری بیرون است.

بنا بر مطالعه‌ای که آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) برای مقایسه کیفیت هوای داخل و خارج ساختمان‌ها انجام داده، میزان آلاینده‌های موجود در داخل، دو تا پنج برابر بیشتر از خارج از ساختمان است. بر پایه این پژوهش، اساس آلودگی‌ داخل عمدتا گازهای مضر و ذرات معلق در هواست.  (

به این دلیل، امروزه  فناوری‌های تصفیه هوا بسیار مورد توجه بوده و تحقیقات گسترده‌ای با هدف تولید فیلترهای پیشرفته‌ هوا صورت گرفته است. تا امروزه، مهمترین دستاورد نیز فناوری هپا (HEPA) بوده که موثرترین فیلتر در زمینه تصفیه هوا شناخته شده است. هپا نوعی فیلتر هواست که از سوی دپارتمان انرژی آمریکا (DOE) موفق به کسب استانداردهای برتر کیفیت شده است. برای کسب این استاندارد، فیلتر باید قادر به حذف 99.97 درصد ذرات بزرگتر از 0.3 میکرومتر از هوا باشد. این نوع فیلتر اغلب در تجهیزات پزشکی، اتومبیل‌، هواپیما و خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حال حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان تهویه مطبوع به سمت استفاده از فیلترهای هوا در محصولاتشان رفته‌اند؛ اما در مورد فیلتر پیشرفته هپا این امر کار ساده‌ای شمرده نمی‌شود. فیلتر هپا به دلیل تراکم بالا موجب اختلال در عملکرد جریان هوا و سرمایش و گرمایش دستگاه می‌شود. تلاش‌های بسیار برای افزودن این فیلتر به سیستم‌های تهویه هوا غالبا به شکست انجامیده است. در این بین، شرکت ال‌جی توانسته با اتکا به دانش فنی و خلاقیت پژوهشگران خبره، راهکار منحصر به فردی بیابد و سیستم‌های تهویه مطبوع خود را به قدرتمند‌ترین فیلتر تصفیه هوای جهان مجهز کند.

 

فناوری‌های پیشرفته همراه با فیلتر نوآورانه 3M

شرکت ال جی الکترونیکس، به عنوان پیشگام صنایع تهویه مطبوع، از پیشرفته‌ترین فناوری‌های تصفیه هوا در سیستم‌های تهویه مطبوع خود بهره می‌برد. جدیدترین محصول شرکت ال‌جی با نام Flagship نیز دارای فناوری پیشرفته Plasmaster است که امکان استفاده از تکنولوژی بی‌همتای پلاسما را برای افزایش پاکیزگی هوا و ارتقاء راندمان دستگاه فراهم می‌کند.

ماده علاوه بر سه حالت جامد، مایع و گاز حالت چهارمی به نام پلاسما دارد. یونهای مثبت و منفی پلاسما در اثر تماس با  رطوبت واکنش نشان داده و در نتیجه آن، باکتریها و انواع میکروبها از بین میرود.

 اشکالی که در استفاده از پلاسما وجود دارد به تولید ایزوتوپ‌های ازن به وسیله پلاسما بر می‌گردد که ممکن است برای بشر نا ایمن باشد. خوشبختانه واحد تحقیقات و توسعه ال‌جی با ارائه راهکار منحصر به فرد Plasmaster و ساطع نمودن دو میلیون یون چنین احتمالی را به صفر می‌رساند. فناوری Plasmaster از نمونه‌های موجود در بازار ایمن‌تر بوده و با حفظ نسبت بهینه میان یون‌های مثبت و منفی مناسب‌ترین شرایط تازگی و رطوبت را برای بدن انسان فراهم می‌آورد.

تحقیقات مستقل نشان داده فناوری پیشتاز Plasmaster ال‌جی در نابودی میکروب‌های موجود در هوا ٤/٩٩ درصد و در از بین بردن باکتری‌های سطوح دستگاه تهویه تا ٩/٩٩ درصد موثر است. این تکنولوژی با انتشار یون‌های احاطه شده با مولکول‌های آب در هوا رطوبت لازم برای حفاظت پوست بدن در برابر خشکی را فراهم کرده و باعث شادابی و تامین سلامت پوست می‌شود. در واقع، یون‌های رطوبت‌زا ١٥ درصد رطوبت پوست را افزایش می‌دهند.

یکی از بزرگترین دستاوردهای شرکت ال‌جی تولید فیلتر جدید و چند منظوره‌ای  با مشارکت شرکت 3M است. فیلتر 3M با قابلیتی مطابق با استانداردهای هپا فصل نوینی در تولید سیستم‌های تهویه مطبوع برخوردار از راندمان سرمایشی گرمایشی فوق‌العاده به همراه تصفیه ایده‌ال گشوده است.

 

همکاری دو شرکت پیشرو

فیلتر الکترواستاتیک سلولی HAF از محصولات شرکت 3M دارای سطح گسترده‌ای است که با ایجاد خواص الکترواستاتیکی مقدار گرد و غبار بیشتری را در مقایسه با فیلترهای معمولی جذب می‌کند. مهندسین ال‌جی و 3M با فعالیتی مشترک فیلتر HAF را ارتقاء داده و در شرایط آزمایشگاهی توانستند با فیلتر بهبود یافته، که 3M نام گذاری شده، ضمن افزایش چشم‌گیر راندمان سرمایشی- گرمایشی دستگاه تا ٩٩ درصد ویروس‌ها و عوامل حساسیت‌زای هوا را از بین ببرند.

برای این منظور، ال‌جی فیلتر HAF را با مواد جدیدی پوشش داد. عصاره کیمچی یکی از مواد مورد استفاده بود که از یک غذای سنتی کره‌ای گرفته شده و قادر به نابودی باکتری‌هاست.

هیونگ هو پارک،  رئیس و مهندس تحقیقات انرژی و دستگاه‌های تهویه مطبوع LG ، می‌گوید : «فیلتر پیشرفته 3M با تلفیق تمام فناوری‌های روز دنیا ابداع شده است.»

وی اضافه می کند: برای تولید این فیلتر مشکلات فنی دشواری وجود داشت؛ از جمله، پوشش‌های مختلف، روی فیلتر الکترواستاتیک اثر گذاشته و اثربخشی آن را کاهش می‌داند. بیش از یک سال تحقیق و آزمایش مواد مختلف سرانجام به ابداع روش انحصاری اتصال دو لایه حرارتی (Thermal Two Layer Binding)  توسط پژوهشگران ال‌جی انجامید.

ارزیابی سازمان‌های معتبر جهانی موید قابلیت‌های بالای فیلتر 3M و توانایی آن برای رفع ویروس‌ها و مواد آلرژی‌زا است. این فیلتر توانایی از بین بردن 99.9 درصد ویروس های موجود در هوا، از جمله ویروس آنفلوآنزا (H1N1) را در ظرف 15 دقیقه دارد. فیلتر 3M موفق به اخذ گواهینامه‌ استاندارد از مرکز علوم تحقیقات محیط زیست Kitasato  شده است.  

بنا به ارزیابی مرکز Kitasato، فیلتر 3M ال‌جی قادر به از بین بردن 99 درصد کلیه باکتری‌های موجود در هوا در ظرف 10 دقیقه می‌باشد.

همچنین، این فناوری از سوی بنیاد آلرژی بریتانیا (BAF) به عنوان موثرترین شیوه در برابر مواد آلرژی‌‌زای موجود در هوای خانه‌ ثبت شده است.  سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز فیلتر 3M را بعنوان موثرترین فیلتر در برابر میکروب‌های ناقل بیماری سل – یکی از سه بیماری مهلک جهان- شناخته است.

در پی این موفقیت بزرگ، شرکت‌های ال‌جی و M3 همکاری مشترک را استحکام بخشیده و طی کمتر از یک سال، توسعه فیلتر 3M باعث بهبود هرچه بیشتر عملکرد سرمایشی- گرمایشی، رشد ١٠٠ درصدی جریان هوا و افزایش ٢٠ درصدی قدرت جذب ذرات بزرگتر از ٣/٠ میکرون شده است.

 

کولرگازی، کولر گازی، اسپلیت، اسپیلت، کولرگازی دوتکه، کولرگازی پنجره ای و پرتابل

صفحه ویژه محاسبات آسان بار برودتی کولرگازی و انتخاب ظرفیت

کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی

www.KoolerGazi.persianblog.ir  , www.CoolerGazi.persianblog.ir

 

کلیه حقوق این مجموعه نزد مرجع کامل کولرگازی ایران محفوظ می باشد.
Copyright © 2015 www.KoolerGazi.com All rights reserved.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: مرجع تاسیسات و تهویه مطبوع ایران